vineri, 9 noiembrie 2012

Rezultate Europa League 8 noiembrie 2012

Rezultate Europa League Etapa IV  - 8.11.12

Aseara am avut parte de meciuri spectaculoase, si surprize pe masura. Iata care sunt rezultatele inregistrate in etapa a patra:

Grupa  A
            Anji Makhachkala        1 - 0     Liverpool
            Udinese  2 - 3  Young Boys Bern
     Liverpool ramane pe locul 2 cu 6 puncte dupa aceasta ingrangere, dar este la egalitate cu cei de la Young Boys, care au reusit sa invinga pe Udinesse, in deplasare.

Grupa  B
            Academica Coimbra     2 - 0     Atletico Madrid
            Viktoria Plzen   4 - 0     Hapoel Tel Aviv
   Spaniolii de la Atletico si cei de la Plzen au cate 9 puncte in grupa, dar mai sunt totusi 2 meciuri de jucat.

Grupa  C
            Fenerbahce      2 - 0     AEL Limassol
            Marseille          2 - 2     Monchengladbach
   Turcii de la Fenerbahce au 10 puncte si sunt aproape calificati. Batalia in grupa se da intre celelalte echipe, pentru locul 2.

Grupa  D
            Bordeaux         1 - 0     Maritimo
            Club Brugge     2 - 2     Newcastle U
   Englezii de la Newcastle sunt pe primul loc cu 8 puncte, dar celelalte echipe nu se afla la o distanta foarte mare.

Grupa  E
            FC Copenhagen           0 - 2     Stuttgart
            Molde  1 - 2     Steaua Bucuresti
       Steaua reuseste sa se impuna si in deplasare in fata norvegienilor de la Molde, si ramane lider in grupa cu 10 puncte. Stuttgart invinge Copenhaga si astfel grupa ramane deschisa inca in batalia pentru calificare, totusi Steaua are sanse foarte mari de calificare, avand nevoie de doar 1 punct in doua meciuri pentru a ajunge in primavara europeana (16-zecimi). Echipa lui Reghecampf a adoptat un sistem nou 3-4-3 si toata lumea a fost multumita de jocul de aseara. Steaua a condus cu 2-0 la pauza, au marcat Latovlevici si Chipciu, in timp ce pentru gazde a marcat D. Chima, repriza secunda.

Grupa  F
            AIK Stockholm            1 - 0     PSV Eindhoven
            Napoli  4 - 2     Dnipro D'petrovsk
   PSV, invinsa este acum pe ultimul loc in grupa, in timp ce Dnipro, cu 9 puncte este liderul grupei.

Grupa  G
            Basel    1 - 0     Videoton FC
            Sporting Lisbon            1 - 1     Racing Genk
   Sporting nu reuseste sa obtina decat 2 puncte in 4 meciuri, si este pe ultimul loc in grupa, lider fiind cei de la Genk.

Grupa  H
            FK Nechi         0 - 1     Rubin Kazan
            Partizan Belgrade          1 - 3     Inter Milan
   Inter si Rubin sunt deja calificate in 16-zecimi, cu cate 10 puncte fiecare.

Grupa  I
            Athletic Bilbao  2 - 3     Lyon
            Ironi Kiryat Shmona     1 - 1     Sparta Prague
    Lyon, cu 4 victorii este deja calificata, iar locul secund in grupa este aproape adjudecat de Sparta Praga cu 7 puncte.