duminică, 20 noiembrie 2011

Meciuri spectaculoase din Primera Division, Real Madrid, Barcelona, Messi

Galacticii si extraterestrii au obtinut din nou victorii importante in lupta pentru titlu.
    Real Madrid a reusit o victorie chinuita pe terenul celor de la Valencia, dar au reusit sa ramana peste echipa Barcelonei tot cu 3 puncte. Madrilenii au inceput foarte bine jocul, au condus cu 2-0 pana in minutul 75, cand au revenit cei de la Valencia. Meciul se putea termina la egalitate, dupa o faza controversata din ultimele minute, cand arbitrul putea sa acorde penalty dupa ce un jucator al Realului a atins mingea (respinsa din bara) cu mana.
Real Madrid a inregistrat a 11-a victorie consecutiva.

Barcelona a facut spectacol cu Zaragoza, scor final 4-0.
Echipa catalana ataca fiecare partida ca pe o finala, avand in vedere ca vor sa recupereze distanta de 3 puncte pana la Real Madrid.  Avand in vedere ca meciul de aseara s-a jucat pe teren propriu, Messi si ai lui nu au avut nici o problema, iar spectacolul nu a intarziat sa apara.  Barcelona are un golaveraj nemaipomenit pe teren propriu: 30 marcate / 0 primite! In aces meci s-au intalnit echipa cu cea mai buna devensiva impotriva echipei cu cea mai slaba defensiva.  Messi a reusit cea de-a 15-a reusita in Primera Division.